Zabiegi podologiczne dla kobiet w ciąży

Podolog / Gabinet podologiczny Sulechów
Rejestracja: 694 66 44 34


#Podolog#Sulechów Gabinet przyjazny kobietom w ciąży Zabiegi podologiczne dla kobiet w ciąży

Należy pamiętać, iż każda zmiana zachodząca w naszym organizmie ma wpływ na nasze stopy. Może to być wpływ bezpośredni np. uraz i jego powikłania jak i pośredni np. ciąża. I pomimo tego, iż stopy kobiety w ciąży nie zmieniają się szybko, to po upływie kilku miesięcy możemy zobrazować zmiany w obrębie stopy, a w szczególności jej części plantarnej.

#Podolog#Sulechów Zabiegi podologicznedla kobiet w ciąży Co ma na to wpływ? Oczywiście rozwijający się płód w łonie przyszłej matki. Powoduje on przesunięcie środka ciężkości przyszłej mamy co skutkuje nieco innym obciążaniem stóp podczas chodzenia. Wiąże się to bezpośrednio z większym obciążaniem przedniej części stopy, a co za tym idzie mogą na niej wystąpić zmiany, które nigdy wcześniej w tej części stopy nie występowały.
Kolejną ważnym elementem jest zamiana wagi oraz zmniejszona ruchomość. Te dwa elementy powodują, że zmiany zachodzące na stopach mogą postępować szybciej niż zwykle, a zmniejszona ruchomość może wręcz uniemożliwić prawidłową pielęgnację stóp.

Jakie zabiegi przeprowadzi podolog?

Podolog w trakcie zabiegu wykonuje dokładną analizę stanu stóp. Zostaną opracowane wszelkie możliwe do usunięcia zmiany, tak aby schemat przetaczania stopy w czasie chodzenia nie był zmieniamy przez odczucia bólowe. Przyszła mam otrzymuje w trakcie zabiegu również wiele informacji o stopach swojego nienarodzonego dziecka oraz schemacie prawidłowego ich rozwoju oraz pielęgnacji stóp i doboru obuwia dla małego człowieka.

#Podolog#Sulechów Komfort kobiet w ciąży w u podologa w SulechowieKomfort w gabinecie podologicznym

Zabiegi wykonywane są na komfortowym fotelu elektrycznym, dzięki czemu istnieje możliwość idealnego dopasowania jego ułożenia do wymagań przyszłej mamy.

Bezpieczeństwo

#Podolog#Sulechów bezpieczeństwo u podolog Sulechów Dbając o komfort i bezpieczeństwo klientów, wyposażylismy nasz gabinet w najwyzszej klasy frezarkę do pedicure specjalistycznego z pochłaniaczem pyłu oraz kompletne zaplecze sterylizacyjne. Myjki zanurzeniowe, ultradzwiekowe czy autoklaw klasy B do sterylizacji przyrządów i narzedzi to według nas standard, bez którego nie powinien funkcjonować żaden gabinet wykonujący chociażby zwykły pedicure kosmetyczny.

Zakres pracy naszych podologów u kobiet w ciąży obejmuje m.in:

  • diagnostykę zmian patologicznych stóp
  • pielęgnację klasyczną
  • pielęgnację specjalistyczną (bezbolesne usuwanie odcisków i modzeli)
  • udzielanie pacjentom wskazówek dotyczacych pielegnacji stóp i nóg
  • korektę wrastajacych paznokci ( klamry) – jako alternatywę dla zabiegów chirurgicznych
  • tamponadę – jako profilaktykę wrastajacych paznokci
  • indywidualne dobieranie ortez
  • pomoc w doborze preparatów i akcesoriów doprofilaktyki stopy cukrzycowej